Blue Sky 50K 2009
Overall Finish List
October 4, 2009
Results By Morning Star Timing.
Place Name City Age Age Group Time Pace
1 Ryan Burch Greeley 29 ***** M 20-29 4:05:48.4 7:55/M
2 Bryan Goding fort Collins 37 ***** M 30-39 4:25:59.8 8:34/M
3 Sam Malmberg Eaton CO 26 ***** M 20-29 4:38:22.0 8:58/M
4 Harry Harcrow Larkspur CO 42 1 M 40-49 4:49:54.8 9:20/M
5 Nk Martin Johnstown CO 44 2 M 40-49 5:09:28.8 9:58/M
6 Nick Padetella Boulder 24 1 M 20-29 5:19:04.7 10:16/M
7 Jaime Yebra Denver CO 35 1 M 30-39 5:24:51.9 10:27/M
8 Victoria Funk Fort Collins CO 33 ***** F 30-39 5:33:30.6 10:44/M
9 Darin Krajewski Ogallala NE 22 2 M 20-29 5:37:39.6 10:52/M
10 Phillip Purdy Fort Collins CO 41 3 M 40-49 5:39:34.8 10:56/M
11 Dustin Krajewski Fort Collins CO 30 2 M 30-39 5:45:57.9 11:08/M
12 Kenyon Waugh Centennial CO 38 3 M 30-39 5:46:38.6 11:09/M
13 Adam Wilkinson Fort Collins CO 32 4 M 30-39 5:49:42.9 11:15/M
14 Christopher Rozmarin Colorado Springs C 42 4 M 40-49 5:51:50.5 11:19/M
15 Jonathan Belgrad Westmont IL 42 5 M 40-49 5:55:16.6 11:26/M
16 Karen Smidt Brighton CO 43 ***** F 40-49 5:57:16.1 11:30/M
17 Cathy Maslowski-Yerge Golden CO 43 ***** F 40-49 6:05:41.5 11:46/M
18 Kyle Stone Mead CO 41 6 M 40-49 6:06:12.0 11:47/M
19 Roberto Ramirez Thornton CO 34 5 M 30-39 6:06:37.1 11:48/M
20 Kemp Nussbaum Fort Collins CO 44 7 M 40-49 6:06:48.1 11:48/M
21 Brian Mathews Boulder CO 24 3 M 20-29 6:16:01.4 12:06/M
22 Nate Demercurio Dallas TX 28 4 M 20-29 6:17:21.5 12:09/M
23 Jonathan Bowser Englewood CO 43 8 M 40-49 6:21:12.2 12:16/M
24 Marie-Helene Faurie Fort Collins 42 1 F 40-49 6:22:57.5 12:20/M
25 Ryan Mayeda Greeley CO 31 6 M 30-39 6:25:48.5 12:25/M
26 Erin Maloney Loveland CO 24 1 F 20-29 6:27:11.7 12:28/M
27 Katrin Silva Las Vegas NM 39 1 F 30-39 6:27:17.5 12:28/M
28 Jennifer Stock Colorado Springs C 37 2 F 30-39 6:30:17.5 12:34/M
29 Jennifer Malmberg Eaton CO 27 2 F 20-29 6:32:01.8 12:37/M
30 Sarah McIntosh Denver CO 46 2 F 40-49 6:36:44.7 12:46/M
31 Erik Hunsinger Lakewood CO 43 9 M 40-49 6:40:46.7 12:54/M
32 William Tankovich Fort Collins CO 42 10 M 40-49 6:41:15.2 12:55/M
33 Glen Snider Longmont 51 1 M 50-59 6:41:56.2 12:56/M
34 Tricia Martin Johnstown CO 33 3 F 30-39 6:42:20.8 12:57/M
35 Katy Cotton Cheyenne WY 43 3 F 40-49 6:46:15.1 13:05/M
36 Charity Larson Fort Collins CO 34 4 F 30-39 6:51:47.6 13:15/M
37 Caroline Soong Boulder CO 27 3 F 20-29 7:02:02.1 13:35/M
38 Catharine Speights Fort Collins CO 45 4 F 40-49 7:04:49.2 13:40/M
39 Eric Gustafson Littleton CO 36 7 M 30-39 7:04:49.6 13:40/M
40 Lonney Vogt Colorado Springs C 55 2 M 50-59 7:05:11.4 13:41/M
41 Jerry Gillissen Lansing MI 60 1 M 60-99 7:29:39.2 14:28/M
42 John Schaphorst Tacoma WA 45 11 M 40-49 7:43:41.9 14:55/M
DQ Pamela Oliver Denver CO 51 - F 50-59 7:39:10.1 14:47/M*
DQ Christiana Kenny Spokane WA 38 - F 30-39 7:26:12.2 14:22/M*
DNF Morgan Jael Windsor CO 35 - F 30-39
DNF Chris Repka Greeley CO 26 - M 20-29
DNF Daniel Manter Fort Collins CO 39 - M 30-39
DNF David Silva Las Vegas NM 47 - M 40-49
*Did not complete the full course.
Software: The Race Director, Race Management Systems,
http://www.theracedirector.com